תוכנית לימודים שנתית במכללת אפקט הכשרת מאמן רגשי בשיטת ORB

נגן וידאו

הקורסים במסלול:

 • קורס ORB בסיס- מרצה בטי שרם : 10 מפגשים של 5 שעות סה״כ 50 שעות.
 • קורס ORB התמחות טיפול בהתמכרויות ואכילה רגשית - מרצה בטי שרם : 10 מפגשים של 5 שעות סה״כ 50 שעות.
 • קורס ORB התמחות חרדות ופחדים- מרצה בטי שרם : 12 מפגשים של 5 שעות סה״כ 60 שעות.
 • קורס נומרולוגיה - מרצה רדמילה פוזיילוב - שלב ראשון 10 מפגשים של 3 שעות סה"כ 30 שעות.

סך הכל:

32 שבועות לימודים, 190 + 30 שעות פרקטיקום מעשי סה"כ 220 שעות במסלול.

 

תאריך התחלת לימודים: 03/10/21.

תאריך סיום לימודים : 04/05/22.

 

שעות לימודים : 

קורס בוקר : 9:30-14:30.

קורס ערב : 15:00-20:00.

אודות המכללה

מכללת אפקט – מלווים אותך להצלחה בקלות ובפשטות. מכללת אפקט מקיימת תכנית הכשרה פורצת דרך להכשרת מטפלים מאמנים ואנשים במתכונת ייחודית שפותחה ע“י בטי שרם. המכללה מציעה תוכנית ייעודית למאמנים ומטפלים עם ניסיון ורקע טיפולי להעשיר את ארגז הכלים והיכולות שבאמצעותם ילוו תהליכי שינוי.

המכללה מאפשרת לאנשים שמתעניינים התפתחות אישית והעצמה לעבור מסע מעורר ומקדם הצלחות בחיים. 

חזון המכללה

החזון של מכללת אפקט הוא שלכל מטפל ומאמן יהיה את היכולת להגשים את השליחות שלו, את תחושת הסיפוק הוודאות והביטחון חוויית ההצלחה טיפולית.

הערכים של מכללת אפקט הם : ביטחון, פשטות, פרקטיות, שקיפות, יישום ותוצאות מהירות. 

בטי שרם מייסדת שיטת ORB והבעלים של מכללת אפקט בהכשרתה כמאמנת אישית, מגשרת וסופרויז'ורית מוסמכת, מטפלת C.B.T מורה לתטא היליניג, נטורופתית N.D המשלבת בעבודתה ראיה פרקטית של החיים וחתירה למצוינות טיפולית. בעלת תואר ראשון ושני בחינוך, בעלת ניסיון כ– 18 שנים בתחום ההוראה , הדרכה והנחיית סדנאות וקבוצות הן לארגונים והן לפרטיים.

אודות שיטת ORB.

השיטה מורכבת מ- 3 שלבים:

Observe  / התבוננות זיהוי שורש הבעיה ומניעת תקיעות טיפולית

אבחון מהיר המונע את תחושת חוסר הוודאות של המטפל ומאפשר דיוק בשלבי הטיפול הראשונים. המטפל והמטופל חווים הצלחה הדדית, כבר בשלבי הטיפול המוקדמים, אשר מקדמת את יחסי האמון והמחויבות לתהליך.

Realeas / שחרור

זיהוי ושחרור התנגדויות של המטופל פיצוח ההתנגדות ושחרורה, הינה קפיצת המדרגה, הקריטית והמשמעותית ביותר לתהליך הטיפולי והצלחתו.

לאחר שחרור ההתנגדות נטפל בכל המחשבות, רגשות, אמונות מעכבות את אותו אדם מלהתקדם בחיים ולשחרר אותם. המטופל חווה תחושת הארה רגשית משחררת ומוטיבציה גבוהה ליצירת שינוי ובנייה מחדש. המטפל מקבל את הסמכות והאמון להובלת תהליך הבנייה מחדש.

בנייה מחדש / Build

הבנייה מחדש, בניית התנהגות ודרך חיים חדשה מכוונת מטרה. תחושה מעצימה של בחירה חופשית ודיוק הרצון האותנטי של המטופל והפיכת הרצון האמיתי לבניית מטרות קונקרטיות מדידות והגשמתן בהצלחה. המטפל משלים את מעגל הטיפול בהצלחה ולשביעות רצון הצדדים.

יתרונות שיטת ORB:

 • הקורס משלב בין טיפול רגשי לבין אימון אישי, היום כל מטפל חייב להתמחות בטיפול רגשי שכן עולם הרגש הוא מאוד דומיננטי במצב הנפשי והבריאותי של כל אדם , לכן על כל מאמן, מטפל לרכוש את הכלים הטיפוליים הרגשיים כדי לאפשר למטופל שלו יכולת הצלחה טיפולית גבוהה יותר.
 • הקורס משלב כלים משיטות הטיפול הטובות והמובילות ביותר בעולם לטיפול בחרדות, פחדים ואכילה רגשית, כגון : CBT, NLP,, אימון אישי, תטא היליניג, נטורופתיה ועוד.
 • כמעט כל מטופל שיגיע אליכם לקליניקה יסבול ממתח נפשי, דאגות, פחדים וחרדה ולכן אתם כמטפלים מקצועיים תהיו בעלי ביטחון, ידע וכלים לעזור למטופל/מתאמן שלכם להגיע לשורש הבעיה ולפתור אותה.
 • מחקרים מראים שהאנרגיות הנפשיות מתדלדלות עד כדי כך ש 30% מהאוכלוסייה בעולם המודרני סובלת מבעיות נפשיות כגון :מצב כרוני של לחץ, חרדות, דיכאון, עצבנות ופחדים . וזה אומר שבניגוד למקצועות רבים שהולכים להיעלם מהעולם המקצועות הטיפוליים הולכים לחוות צמיחה מטורפת ומי שיצליח לעבוד עם הלקוחות שלו בצורה הכי אפקטיבית עם שיטה שמביאה תוצאות משמעותיות בזמן קצר שמצד אחד יורדת לעומק ומצד שני לא דורשת "חפירות" אינסופיות הוא זה שיוביל את השוק זו ההזדמנות שלכם להיות מובילים מומחים בתחומכם ולחוות הצלחה כלכלית ואישית.

שיטת ORB קורסי מאסטר:

היום כמעט כל מטופל שיגיע אליכם לקליניקה יסבול מדאגות יתר, סטרס ואפילו חרדה (מדובר היום על אחוזים מאוד גבוהים). אחרי 8 שנות ניסיון אני יכולה להגיד לכם שלא ניתן יהיה להתקדם בטיפול או אימון אישי ללא מתן מענה למה שיוצר אצל האדם דאגות, פחדים, וחרדות. אדם שסובל מפחדים, דאגנות יתר וחרדות יתנגד לזוז ממקומו, מעבר לכך הוא לא באמת מסוגל לראות את האופק בחייו הוא ימשיך להיות מרוכז בדאגות העתידיות ולא בכאן ועכשיו. לאורך שנותיי כמטפלת מומחית בחרדות אני יכולה להגיד באופן וודאי שהיום כל מאמן או מטפל חייב לדעת כלים להתמודד ולטפל עם בעיות של סטרס, פחדים וחרדות. רק ברגע שנותנים מענה למקום הזה ניתן להתקדם הלאה לחלק האימוני של הטיפול. 

מחקרים מראים שהאנרגיות הנפשיות מתדלדלות עד כדי כך ש 30% מהאוכלוסייה בעולם המודרני סובלת מבעיות נפשיות כגון :מצב כרוני של לחץ, חרדות, דיכאון, עצבנות ופחדים.

וזה אומר שבניגוד למקצועות רבים שהולכים להיעלם מהעולם המקצועות הטיפוליים הולכים לחוות צמיחה מטורפת ומי שיצליח לעבוד עם הלקוחות שלו בצורה הכי אפקטיבית עם שיטה שמביאה תוצאות משמעותיות בזמן קצר שמצד אחד יורדת לעומק ומצד שני לא דורשת "חפירות" אינסופיות הוא זה שיוביל את השוק.

רוב האנשים בעולם היום סובלים מאכילה רגשית. 

אוכל בתפקידו המקורי אמור לענות לנו על הצורך לאכול, כלומר שהגוף מאותת לנו על רעב אנחנו אמורים לאכול ולהמשיך ביומנו, אולם היום בתקופת השפע שבה אנחנו חיים, אוכל הפך להיות חלק מאוד חשוב מחיינו , לצערי הרב אוכל כבר מזמן הוא לא הפתרון לרעב בלבד והרבה אנשים בוחרים באוכל ככלי לשנות מצב תודעתי במהירות, כלי לסיפוק, להנאה, לשמחה, לנחמה ועוד ועוד תפקידים שאוכל לא אמור לספק אותם.

 אכילה רגשית מוגדרת כאכילת יתר על מנת להקל על רגשות שליליים.

 רוב האנשים שסובלים מאכילה רגשית בוחרים באוכל ככלי שיעזור לאדם לשנות את המצב התודעתי שלו ממצב רגשי שלילי למצב רגשי חיובי, בדיוק כמו כל חומר משנה תודעת אחר כמו סמים, אלכוהול, התמכרות לקניות, התמכרות למחשבות שליליות כך גם האוכל הוא פתרון זמני שמוביל להקלה זמנית שבסופו של דבר מחמירה את התחושות השליליות של אותו אדם. 

שימוש באוכל לצורך שינוי תודעה יוצר אצל אותו אדם לופ מעגלי שמתחיל במחשבה ורגש שלילים, ממשיך באכילה רגשית ומסתיים בתחושת הקלה שמיד לאחריה מגיעה תחושת כישלון, אכזבה וייאוש.

אדם שישתמש באוכל ככלי לשיפור הרגשות, מחשבות ותחושות שלו יישאר כל חייו עם תחושות כישלון, תסכול ואכזבה עמוקה שתגביר את הסטרס בגוף מה שיוביל לאורך זמן לבעיות פיזיולוגיות כגון : סכרת, חרדות, לחץ דם גבוה, בעיות כולסטרול, דלקות פרקים ועוד מחלות כרוניות. 

נמצא קשר הדוק בין אנשים שסובלים מאכילה רגשית לדחיינות, פחדים, ייאוש, חוסר דחיית סיפוקים, אימפולסיביות והגשמה עצמית. 

אכילה רגשית עוברת במשפחה ויש סיכוי גדול שילד שרואה אצל אחד מהוריו התנהלות של אכילה רגשית יהיה בוגר שסובל מאכילה רגשית. 

האוכל הוא לעולם לא יכול להיות הפתרון לחוויה, רגש או מחשבה שלילית! 

הפתרון לרגש, המחשבה או התחושה השלילית צריך להיות מטופל ברבדים נפשיים, תודעתיים ופיזיולוגים אצל האדם, כלומר הטיפול הוא לא באוכל שכן האוכל משמש ככלי בלבד לבעיה עמוקה יותר אצל האדם , הטיפול אצל אותו אדם יתמקד בשינוי ההתנהגות והמחשבה מול האוכל, עבודה מול רגשות, אמונות, ושינוי הרגלים.

קורס שנתי לימודי תזונה

כדי לתת מענה שלם למאמנים בשיטת ORB בהתמחות באכילה רגשית מכללת אפקט בנתה את מסלול לימודי תזונה בסיסית המהווה אבן יסוד לבריאות הפיזית והנפשית של האדם.

 

החיים המודרניים שינו בצורה חד משמעית את חיי האדם. המזון שהיה בעבר מקור לאנרגיה, כוח וחיוניות הפך להיות מתועש, מרוסס, מלא חומר משמר וצבעי מאכל וזאת מבלי להזכיר את ה"ג'נק פוד".

הוויטמינים התדלדלו והמזון הפך לעשיר בקלוריות ודל בוויטליות (חיוניות).

נוסף על כך – המתח והאוויר המזוהם הפכו למנת חלקם של כמעט כל אחד מאתנו.

"אנשים שסובלים מעודף משקל סובלים מרעב של התאים שלהם, בעצם מה שהם אוכלים לא נחשב מבחינת הגוף למזון שהוא אבני ייסוד לגוף ולכן התאים נשארים רעבים ודורשים עוד ועוד מזון, מה לתחושת רעב מוגברת והשמנה.

מה נלמד בקורס:

 • למה כל הדיאטות נכשלות? כל המיתוסים על עולם הדיאטות.
 • החשיבות של יצירת תפריט מאוזן ליצירת הצלחה טיפולית, תזונה בהתאמה אישית על פי צרכיו של האדם.
 • כיצד לבנות תפריט מאוזן, כיצד לאזן את התזונה של כל אחד ואחד כדי לשמור על חיים ארוכים ובריאים ולמנוע מחלות.
 • לימוד מעמיק על מערכת העיכול המוח השני ואפילו העיקרי בגוף האדם.
 • לצאת מתזונה הישרדותית וליצור תזונת שפע בחיינו.
 • הכרת המזון הטבעי , כולל תזונת הרמב"ם על כל מרכיביו בתיאוריה ובפועל – מסלול ייחודי למכללה שלנו.
 • מתכונים, בישול משותף וביקור בחנות טבע הם רק חלק מהדברים הנעשים על מנת לאפשר לסטודנטים להכיר ולאהוב את המזון הבריא ולהפכו לחלק מחייו הפרטיים, בכדי שיוכל לתת טיפול לשאר האוכלוסייה.

קורס נומרולוגיה

נומרולוגיה זה כלי העוזר לנו לממש את הפוטנציאל שלנו בכל תחום בחיים.

נומרולוגיה עוזרת לנו בקבלת החלטות טובות יותר ומשפרת את החיים שלנו ושל הסביבה וכל זאת באמצעות המספרים (אתם לא תאמינו כמה המספרים יכולים לספר לכם)…

בעזרת תאריך הלידה והשם הפרטי שלנו ניתן לגלות:

 • מהו הייעוד שלנו בחיים.
 • מה הם תכונות האופי שלנו, אלו תכונות מעכבות אותנו ואלו מקדמות אותנו בחיים.
 • עיתויים נכונים ומדויקים לשינויים – איך יודעים מהו העיתוי הנכון ליצירת שינוי?
 • הכוונה בכל תחומי החיים: כיצד לכוון את האדם בכל תחום בחייו קריירה, פרנסה, בריאות, זוגיות, משפחה, ילדים, יחסים עם ההורים, דיור ועוד...
 • 22 האותיות העבריות שמעצבות את חיינו.
 • הקורס מעניק ידע וכלים נוספים למאמנים ובכך יכול להפוך את האבחון למדויק יותר.
 • נלמד להכין מפה נומרולוגית מדויקת שתעצים אנשים, ותעזור לחיות חיים טובים ונלמד לחשב עיתויים נכונים לשינויים ועוד...

בואו ללמוד להיות מטפלים שמובילים אנשים
לחיים משמעותיים בקלות ובפשטות!

לבדיקת התאמתכם השאירו פרטים