קורס התמחות טיפול בהתמכרויות ואכילה רגשית

רוב האנשים בעולם היום סובלים מאכילה רגשית.

אוכל בתפקידו המקורי אמור לענות לנו על הצורך לאכול, כלומר שהגוף מאותת לנו על רעב אנחנו אמורים לאכול ולהמשיך ביומנו, אולם היום בתקופת השפע שבה אנחנו חיים, אוכל הפך להיות חלק מאוד חשוב מחיינו , לצערי הרב אוכל כבר מזמן הוא לא הפתרון לרעב בלבד והרבה אנשים בוחרים באוכל ככלי לשנות מצב תודעתי במהירות, כלי לסיפוק, להנאה, לשמחה, לנחמה ועוד ועוד תפקידים שאוכל לא אמור לספק אותם.

אכילה רגשית מוגדרת כאכילת יתר על מנת להקל על רגשות שליליים.

אכילה רגשית יכולה לבוא לידי ביטוי כאכילת יתר לאורך היום, בולמוס של אכילה, כלומר אכילה של כמות גדולה של אוכל בזמן קצר, אכילה שלא רעבים, אכילת לילה, חוסר והימנעות מאכילה.

רוב האנשים שסובלים מאכילה רגשית בוחרים באוכל ככלי שיעזור לאדם לשנות את המצב התודעתי שלהם ממצב רגשי שלילי למצב רגשי חיובי, בדיוק כמו כל חומר משנה תודעת אחר כמו סמים, אלכוהול, התמכרות לקניות, התמכרות למחשבות שליליות כך גם האוכל הוא פתרון זמני שמוביל להקלה זמנית שבסופו של דבר מחמירה את התחושות השליליות של אותו אדם.

שימוש באוכל לצורך שינוי תודעה יוצר אצל אותו אדם לופ מעגלי שמתחיל במחשבה ורגש שלילים, ממשיך באכילה רגשית ומסתיים בתחושת הקלה שמיד לאחריה מגיעה תחושת כישלון, אכזבה וייאוש.

אדם שישתמש באוכל ככלי לשיפור הרגשות, מחשבות ותחושות שלו יישאר כל חייו עם תחושות כישלון, תסכול ואכזבה עמוקה שתגביר את הסטרס בגוף מה שיוביל לאורך זמן לבעיות פיזיולוגיות כגון : סכרת, חרדות, לחץ דם גבוה, בעיות כולסטרול, דלקות פרקים ועוד מחלות כרוניות.

נמצא קשר הדוק בין אנשים שסובלים מאכילה רגשית לדחיינות, פחדים, ייאוש, חוסר דחיית סיפוקים, אימפולסיביות והגשמה עצמית.

אכילה רגשית עוברת במשפחה ויש סיכוי גדול שילד שרואה אצל אחד מהוריו התנהלות של אכילה רגשית יהיה בוגר שסובל מאכילה רגשית. האוכל הוא לעולם לא יכול להיות הפתרון לחוויה, רגש או מחשבה שלילית!

הפתרון לרגש, המחשבה או התחושה השלילית צריך להיות מטופל ברבדים נפשיים, תודעתיים ופיזיולוגים אצל האדם, כלומר הטיפול הוא לא באוכל שכן האוכל משמש ככלי בלבד לבעיה עמוקה יותר אצל האדם , הטיפול אצל אותו אדם יתמקד בשינוי ההתנהגות והמחשבה מול האוכל, עבודה מול רגשות, אמונות, ושינוי הרגלים .

כן גם אני הייתי שם...

סבלתי מאכילה רגשית כ 20 שנה, זאת הסיבה שהלכתי ללמוד ונסעתי ברחבי העולם, רציתי לרפא את עצמי, אחרי מסע מאוד ארוך אני יכולה היום להגיד בכבוד רב שאני הצלחתי להוציא את עצמי מהלופ של האכילה הרגשית, היום אני אוכלת כשאני רעבה, היום אני יודעת איך לפעול מול מחשבות, רגשות, תחושות והרגלים.

כן אני מכורה לשעבר. וכן אוכל הוא התמכרות לכל דבר.

אחרי 8 שנים שאני מטפלת בתחום אני גאה להוציא לעולם את שיטת ORB (התבוננות, שחרור, ובניה מחדש) לטיפול באכילה רגשית, השיטה היחידה שמשלבת בין טיפול רגשי אימון אישי וטיפול גופני.

חשוב לי לומר לכם אחרי מאות טיפולים עם אנשים שהצליחו סוף סוף לצאת לחופשי מהכלא הפנימי של אכילה רגשית אני יכולה להגיד בוודאות שטיפול נכון באדם שסובל מאכילה רגשית חייב לכלול את כל הרבדים נפשיים, מנטליים, פיזיולוגים רק כך ניתן לשמור על איזון פנימי של הגוף ולרתום אותו להצלחה שלנו.

יתרונות שיטת ORB:

  • הקורס משלב בין טיפול רגשי לבין אימון אישי, היום כל מטפל חייב להתמחות בטיפול רגשי שכן עולם הרגש הוא מאוד דומיננטי במצב הנפשי והבריאותי של כל אדם , לכן על כל מאמן, מטפל לרכוש את הכלים הטיפוליים הרגשיים כדי לאפשר למטופל שלו יכולת הצלחה טיפולית גבוהה יותר.
  • הקורס משלב כלים משיטות הטיפול הטובות והמובילות ביותר בעולם לטיפול בחרדות, פחדים ואכילה רגשית, כגון : CBT, NLP, אימון אישי, תטא היליניג, נטורופתיה ועוד.
  • כמעט כל מטופל שיגיע אליכם לקליניקה יסבול ממתח נפשי, דאגות, פחדים וחרדה ולכן אתם כמטפלים מקצועיים תהיו בעלי ביטחון, ידע וכלים לעזור למטופל/מתאמן שלכם להגיע לשורש הבעיה ולפתור אותה.
  • אכילה רגשית היא התמכרות לכל דבר, התמכרות מוגדרת כמחלה רוחנית ולכן הדרך המקיפה לטפל באכילה רגשית חייבת לכלול התייחסות לטיפול בהתמכרויות כפי שתמצאו בשיטת ORB.
  • 10 מפגשים של 5 שעות סה״כ 50 שעות.
  • פרקטיקום בליוי אישי עם מפתחת השיטה (אנחנו דואגים להכל)
  • קליניקה טיפולית עומדת לרשות הסטודנטים

מכללת אפקט דואגת לכם גם אחרי שסיימתם ללמוד, אנחנו נלווה אתכם לקליניקה עצמאית בתחום האימון והטיפול

מה תקבלו בקורס?

הפיכת ידע מצטבר לשיטת עבודה מקצועית

רכישת כלים אימוניים פרקטיים להצלחה

התאמת שיטת עבודה פרטנית למטופל

חשיפה לשיטות הטיפול המובילות בעולם

פתרונות מקצועיים למצבי תקיעות

יצירת תוצאות והצלחות

שיטה שתעזור לכם להגיע לקליניקה מלאה במטופלים

יותר מ 50 פרוטוקולים טיפוליים ואימוניים ליישום מידי בקליניקה

הקורסים מתאימים לכל אדם בעל הכשרה או ניסיון בתחומי האימון והטיפול. מטפלים, מאמנים, מורי תטא הילינג, נטורופטיים, תזונאים , דיאטנים מטפל אלטרנטיבי, ובכל עיסוק בו אתה עובד עם אנשים על תהליכי שינוי.

בואו ללמוד איך להשתמש בכישורים שלכם כדי להשיג את כל מה שאתם רוצים בחיים.

הצטרפו למאות אנשים ששינו את חייהם עם שיטת ORB.

לבדיקת התאמתכם השאירו פרטים